Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A Haza és Haladás Egyesület a leghatározottabban cáfolja, hogy Bajnai Gordon személyesen hozzájárult a Hajdú-Bét csődjéhez. A volt miniszterelnök akár be is perelheti az ennek ellenkezőjét állító Magyar Nemzetet.
Az egyesület csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében a Magyar Nemzet cikkére reagált. A lap szerint – miközben Bajnai Gordon évek óta azt állítja, hogy a többségi tulajdonos Wallis Rt. vezérigazgatójaként nem volt közvetlen befolyása a Hajdú-Bét irányítására – egy 2002-es dokumentumból kiderül, hogy a kisebbségi részesedéssel bíró ciprusi cég megbízottjaként részt vett a baromfi-feldolgozó cég működtetésében.
A Bajnai Gordon vezette Haza és Haladás szerint a Hajdú-Bét-ügyet azért „ejtette túszul” az „Orbán–Simicska-rezsim”, hogy elterelje a figyelmet a trafikmutyiról, amelynek keretében egy „évi több százmilliárd forintos piacot taroltak le a rezsim működtetőinek rokonai és ismerősei, és a központilag elkövetett földrablásról, amely egy új földesúri rendszert alakít ki hazánkban”.
„Bajnai Gordon a Wallis vezetőjeként közvetlenül nem vett részt a Hajdú-Bét irányításában, üzletpolitikájának alakításában: soha nem volt a Hajdú-Bét vezetője vagy igazgatósági tagja, a cég csődjéért nem felelős, sőt a gazdák kárenyhítéséért személyesen járt el” – közölték.
Emlékeztettek arra, hogy Bajnai Gordon már 2004-ben személyesen fogadta a károsultak képviselőit és a nekik tett ígéretnek megfelelően személyesen járt el az államnál, hogy a bajba jutott gazdák a jogszabályok szerinti legmagasabb kárpótlásban részesülhessenek. Ezek a családok később éppen az ő közbenjárásának köszönhetően jutottak pénzhez – írták, hozzátéve: a Hajdú-Bét-ügyben ez az igazság, a többi politikai hátsó szándékból elkövetett hazugság, amelyekért Bajnai Gordon jogi úton vesz elégtételt.